eCommerce Specialist

  • Full Time

Companie specializata in distributia produselor de calitate pentru segmentul HoReCa (restaurante, hoteluri, cafenele, gelaterii, retele de benzinarii), ce reprezezinta in Romania branduri de renume Made in Italy.

Candidatul Ideal

  • este pasionat de tehnologie, e-commerce, social media, digital marketing
  • este familiarizat cu sectorul food& beverage
  • experienta anterioara in crearea strategiilor de marketing in online / paid ads / gestionare magazin online
  • are aptitudini comerciale si skill-uri de negociere
  • este flexibil, adaptabil, lucreaza bine in echipa dar si remote, are initiativa si creativitate

Responsabilitati

  • Gestiunea shop-ului online
  • Urmarirea campaniilor de promovare implementare de agentiile colaboratoare externe
  • Stabilirea campaniilor paid Ads, Newsletter, etc.
  • Analiza si interpretarea rezultatelor, gestionarea bugetelor de promovare si a KPI-urilor
  • Dezvoltarea shop-ului (este un plus)
  • fidelizarea clientilor prin actiuni specifice
  • identificarea de produse noi pentru largirea ofertei
  • identificarea de metode eficiente de promovare si a parteneriatelor strategice

Salariu fix plus comision in functie de rezultate.

Prezentare generală

Pentru a procesa cererea te rugăm să încarci CV-ul

Încarcă CV-ul sau orice alt fișier relevant. Dimensiune maximă fișier: 100 MB

După aplicare te rugăm să verifici adresa de email! Multumim!

Poți aplica la acest job folosind CV-ul online. Click pe linkul de mai jos pentru a trimite CV-ul online alături de cererea ta către acest angajator.